http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

Fascynacje i kolekcje Łukasza 2

Różnego rodzaju kucharzenie jest długotrwałym hobby i chyba rozpoczęła je bajka "Ratatuj". Widząc nowe zainteresowanie tradycyjnie podążaliśmy za nim . Pierwsza kupiona książka to "Nie do wiary w kuchni czary"(.... r.) . W 2013 r. trafiliśmy na bardzo fajny zestaw "Laboratorium w kuchni" (Clementonii) w którym były różne przepisy (łącznie z pizzą) i wszystkie po kolei przerobiliśmy . Łukasz tak chodził z książeczką, że ją w końcu zgubił . Na szczęście w firmie Clementoni Pani była bardzo uprzejma i przysłała taką samą .

                    

Zainteresowanie cukierkami  i batonikami wzrosło w 2013 r. Łukasz wchodząc do sklepu po prostu brał wszystkie rodzaje cukierków po parę sztuk i wszystkie musiały być z firmy Wawel . Było to trochę kłopotliwe dla Pań kasujących, ale zawsze uprzedzaliśmy w czym rzecz i chyba tylko raz Pani wznosiła oczy do nieba . Cukierki były  układane i przekładane z miejsca na miejsce . Łukasz również kupował batoniki z firmy Wawel . Słodycze nie były za bardzo jedzone i mi też nie wolno było ich podbierać . Dla upamiętnienia papierki powklejaliśmy do albumu wakacyjnego z 2013 r.

 

                                              

Płyty RMF FM cieszą się sporym powodzeniem od 2012 lub 2013 r.  Łukasz utwory najpierw przesłuchuje na stronie internetowj RMF FM  . Natomiast słuchając muzyki z płyt będących w domu często sprawdza piosenka po piosence wykonawcę i tytuł usłyszanego utworu . Gdy rozpoczęło się nowe zainteresowanie to napisałam do radia z  prośbą o jakieś ulotki, gadżety np. na ścianę, ale odpisali, że nic takiego nie mają, więc kupiliśmy chociaz smycz na niezastąpionym Allegro :) Potem były to po prostu płyty.

Łukasz sporo wykonawców zna, a jego wybór piosenek jest powiedziałabym ambitny, bo jest to muzyka typu pop i rock np. Phil Collins, Michael Jackson, Whitney Houston, Madonna, ...  i przede wszystkim w obecnym czasie płyty RMF FM. Pierwsze piosenki, które cieszyły się sporym zainteresowaniem to m.in. w 2010 Agnieszka Chylińska "Nie mogę cię zapomnieć" i Alexis Jordan "Happiness".

Gdy pracujemy to zawsze słuchamy muzyki z popularnego kanału STARS TV, ale przy wyłączonym telewizorze i wtedy słyszę często "nie wiesz, nie wiem" czyli forma zastępcza pytania "kto śpiewa tą piosenkę". W grudniu 2014 r. podczas pracy przy stole poprosiłam Łukasza o zapisanie wykonawcy usłysznej piosenki i zapisał "Surwivor" myląc tylko jedną literę bo zamiast "v" zapisał "w" . Piosenka to "Eye Of The Tiger" i pytałam też o tytuł ale był rozkojarzony.
Pierwsza kupiona płyta specjalnie dla Łukasza to Alexis Jordan.

                                                       

Ten zestaw zapoczątkowały wymarzone crupsy Nesquick za którymi Łukasz chodził od dłuższego czasu . Niestety nie kupowaliśmy, bo nie mieliśmy ekspresu, ale tato pewnego dnia 2014 r. pojechał z Łukaszem na zakupy i przyjechali z pełnym zestawem . Najsympatyczniejsze zdarzenie jakie mi się kojarzy, to wizyta gości podczas, której zrobiliśmy kawę . Łukasz zupełnie spontanicznie sam od siebie zrobił sobie kawę i przyszedł z nami posiedzieć .

                                                       

SODA STREAM -Łukasz podpatrzył chyba w Internecie i chodził powtarzaąc coś co ja nie rozumiałam . Tato domyślił się i zakupił wymarzony sprzęt na 15-te urodziny Łukasza . Łukasz zrobił napoje i przelał do butelek po wodzie mineralnej a ja zaproponowałam nałożone karteczki z podpisami, które wykonał samodzielnie .

                                                        

Syropy MONIN. Zainteresownie nimi zaczęło się z początkiem 2014 r i było zupełnym przypadkiem . Łukasz potrzebował do przepisu syropu miętowego, a był on tylko w zestawie MONIN, więc tatuś kupił . W opakowaniu była ulotka z przepisami, więc mieliśmy dwa nowe kierunki w zakupach: kieliszki i składniki na drinki . Pisałam do firmy MONIN z pytaniem czy byłaby możliwość zaproszenia autysty na pokaz, ale nie dostałam odpowiedzi . Łukasz robił drinki w zamian za pracę.

Potem Łukasz kupił książkę pt. "Koktaile", która spowodowała kupowanie książek, ale wszystkie z tej samej serii ACADEMIA BARILLA (WYDAWNICTWO OLESIEJUK) -tylko szkoda że w przepisach dużo wymyślnych składników na naszym terenie mało dostępnych .