http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

Podziękowania

Podczas naszej wędrówki oczywiście było sporo osób, które nam pomogły ucząc nas, dając wskazówki i promyk nadziei w tych trudnych momentach,
jednocześnie motywując do pracy . Najważniejsza była pomoc psychologiczna która pomogła nam w uzyskaniu równowagi emocjonalnej w tej bardzo trudnej sytuacji .

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA :

2001 r.- Pani z przedszkola w Kłodzku na ul. Grunwaldzkiej za umiejętne wałkowanie tematu,że Łukasz rozwija się nieprawidłowo (mówiła nawet o autyzmie).

2002 r.-Pani Hania Łytka, która zapoczątkowała terapię Łukasza dając przeróżne wskazówki i wprowadzając nas w swoje stowarzyszenie w którym były spotkania integracyjne. Miło wspominamy je do dnia dzisiejszego. Stowarzyszenie niestety nie przetrwało, ale nam pozostawiło bardzo miłe wspomnienia.                

2003 r.- Ośrodka we Wrocławiu, który fachowo podszedł do diagnozy i tam też poznaliśmy naszą Panią Psycholog .

2003 r.- Pani Izabeli Bancewicz-psycholog która prowadzi nas do dnia dzisiejszego . Jest to nasz fundament, bo inaczej rozsypalibyśmy się już dawno . Przez wiele lat towarzysząc nam, wspierając i doradzając doprowadziła nas do miejsca w którym jesteśmy obecnie .                         

2004 r. -PCTP w Koszalinie za turnusy gdzie dano nam nadzieję, że Łukasz będzie mówił. Podczas zajęć z metody globalnego czytania po raz pierwszy powtórzył słowa . Byliśmy pod takim wrażeniem, że bity sfotografowaliśmy, aby kontynuować naukę w domu . Na turnusach w Mrzeżynie byliśmy 5 razy i za każdym razem coś nowego przełamywaliśmy w terapii z Łukaszem m.in. samodzielne chodzenie, przebywanie na stółówce i  dyskotekach, wsiadanie do autek na monety. Od Pani Ewy Jurczyszyn dostaliśmy bardzo cennne wskazówki .                                                    

2005 r. - Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, która od wielu lat umożliwia nam zbiórkę pieniążków potrzebnych do rewalidacji i edukacji Łukasza . Powstanie strony o  Łukaszu również ma swój początek w fundacji, bo to tam powstał pierwszy opis o zdobywaniu KGP pod okiem Pani Gabrysi .                                

2006 r.- Kasi Grabowskiej, która zjawiła się w naszym życiu w najbardziej odpowiedniej chwili przyjeżdżając do naszego domu i ucząc Łukasza. Pokazała mi, że nawet do zwykłego koła można zadawać pytania . Również brała Łukasza do siebie na dłuższy czas dzięki czemu mogliśmy sobie gdzieś samotnie chociaż czasami wyjechać   2006 r.- Organizatorowi turnusów z Lublińskiego KTA, rodzicom oraz terapeutom... Za miłe wspomnienia i wspólne wędrówki po górach i plaży oraz różne inne wycieczki .

2006 r.- Pani Beacie Wanickiej, która miała zajęcia z Łukaszem w Stróżach i potem zupełnie bezinteresownie przesłała mi  przeróżne tytuły książek i ciekawe ćwiczenia do pracy z Łukaszem . Również zauważyła że Łukasz nie potrafi odpowiadać "nie".                           

2006 r.- Pani Paulinie Kardaś, która była z Łukaszem niestety tylko jeden rok . Do dnia dzisiejszego mam przed oczami sympatyczną buzię Pani Pauliny podczas pierwszej rozmowy . Podziękowania za robienie mi rzetelnych notatek na temat pobytu Łukasza w 0-rówce których bardzo potrzebowałam dla spokoju psychicznego i do omawiania z rozrysowaniem minionego dnia . Dzięki temu Łukasz zaczął mówić co jadł na obiad danego dnia .                                                                                             

2007 r.- Ani Bartkiewicz za wieloletnie, cierpliwe uczenie Łukasza gry na keybordzie pomimo niezbyt spektakularnych efektów, a czasami z ryzykiem stracenia swojego narzędzia pracy czyli keyborda .               

2007 r.- Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bardzie, która chętnie przyjeła Łukasza. Być może nie miała wyjścia, ale to nas nie interesuje bo zawsze była dla nas miła.

2007 r.- Pani Reni Gerent za  bezinteresowne notatki na temat Łukasza o które nawet nie musiałam prosić . Był to mój wtedy promyk nadziei na lepsze jutro   podczas zajęć i cenne wskazówki do pracy m.in. informację że Łukasz nie zadaje pytań dzięki czemu zaczęłam produkować pomoce do ćwiczenia tej bardzo ważnej zaległości: pytania odpowiedzi .                                                                            

2008 r.- Pani Jowicie Kuśnierz za to że chciała, próbowała i przetrwała . Szczególnie za sms-a który zawsze miło będzie się z nią kojarzyć ...                     

2008 r.- Pani Icie Szpulak, która bardzo chciała nam pomóc .                                                                                                                                   

2010 r.- Pani Jadzi Fester za ciepełko, chęć współpracy i pomoc

2013 r.- Pani Dyrektor Gimnazjum w Przyłęku za zrozumienie i dostosowanie zajęć do naszych potrzeb.

 

Również pragniemy podziękować wszystkim, którzy dokonują wpłat na konto Łukasza będące w fundacji . Dotyczy to zarówno wpłat prywatnych, czyli darowizn jak i z podatku dochodowego 1 % ..Wiemy, że niektórzy są z nami już od wielu lat i cieszymy się, że na dzień obecny możemy pochwalić się w sumie niemałymi osiągnięciami . Niestety nie mamy danych, czyli imienia i nazwiska osób które dokonywały czy dokonują wpłaty z 1 % podatku . Mamy w zwyczaju co roku do naszych darczyńców wysyłanie z początkiem roku kalendarzyków i czasami kartek świątecznych . Jeśli Ktoś taką przesyłkę chciałby dostać prosimy o podanie adresu na podanego e-maila w kontaktach i wyślemy .

Kolejne podziękowania należą się niektórym Nadleśnictwom od których od wielu lat systematycznie dostajemy spory zastrzyk funduszy . Oczywiście również dotyczy to pojedyńczych wpłat .

Duża zasługa w zbiórce funduszy z tytułu 1% podatku dochodowego leży po stronie zaprzyjaźnionych biur podatkowych i osób rozliczających samodzielnie swoje podatki.

    

                                         będziemy jeszcze uzupełniać smiley